מצבות לזוג- מה חשוב שתדעו עליהן?

December 18 2022doritr

מצבה זוגית מהווה את הדרך הטובה ביותר להנציח קשר בין בני זוג אשר הלכו לעולמם. בין אם מדובר על קבורה זה לצד זה ובין אם מדובר על קבורה בקומות, כיום תוכלו למצוא סוגי מצבות זוגיות שמהן תוכלו לבחור את המצבה הטובה ביותר מבחינתכם לקבורה הזוגית. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות מצבות לזוג וכיצד עליכם לבחור את המתאימה.

מה חשוב לדעת על מצבה זוגית?

מצבה זוגית היא לרוב מצבה אשר מתקינים לאחר שאחד מבני הזוג נפטר. הדבר אומר בעצם שעל המצבה הזוגית יהיו רק הפרטים של הנפטר ושיישאר עליה חלל ריק לפרטי של בן הזוג השני שיכתבו אחרי זה ילך לעולמו בשיבה טובה. ניתן לבחור במצבה אישית ולאחר מכן לחבר אותה למצבה זוגית לאחר שבן הזוג השני נפטר, אך מדובר על דבר פחות מומלץ שכן, חשוב לדעת כי האבן של המצבה משנה את הצבע שלה עם הזמן והוספה של החלק השני של המצבה אחרי מספר שנים תיצור מראה לא אחיד בין המצבות.

סוגי מצבות זוגיות

כאשר מדובר על מצבות לזוג, מדובר כאמור על מקרה שבו בני הזוג רוצים להיקבר סמוך אחד לשני ובמקרה הזה ניתן לבחור בשתי מצבות בודדות או שאפשר לבחור במצבה אחת זוגית. לאחר פטירת בן הזוג השני קבלני המצבות ייקחו חלק מהמצבה ועליו הם יוסיפו את הכיתוב או האלמנטים העיצוביים וזאת בהתאם לרצון המשפחה. לאחר מכן הם יחזיקו את החלק למקום. ניתן למצוא מצבת מכפלת זוגית המתאימה לקבורה שבה הנפטרים נקברים אחד מתחת לשנייה. דבר זה עובד כאשר הנפטר נקבע עמוק יחסית באדמה כך שיש מקום נוסף לנקבר מעליו. המצבה נראית כמו מצבת יחיד שעליה שמים שתי גריות או שני אלמנטים המציבים כי קבורים במקום שני אנשים. מצבה זאת תהיה זולה יותר ממצבה זוגית כפולה. מצבה זוגית כפולה היא למעשה שתי מצבות יחיד המחוברות אחד לשנייה. מצבה זאת רלוונטית לבני זוג הנקברים אחד ליד השנייה. ישנם מגוון רחב של עיצובים למצבות כפולות כאשר הסוגים הנפוצים הם: מצבה זוגית על אבן שטוחה ושוכבת שעליה כתובים הפרטים של הנפטרים, מצבת אבן זוגית עם אבן כפולה כאשר על אבן הניצבת רושמים את שם המשפחה ועל הפלטות את השמות והפרטים האישיים של כל אחד מהנפטרים.

כיצד תבחרו מצבה כפולה?

אם אתם תוהים כיצד לבחור מצבה כפולה, הרי שהדבר הטוב ביותר הוא לפנות לקבלן מצבות מקצועי ומנוסה אשר ידע כיצד לסייע לכם בבחירת המצבה הנכונה הן מבחינת סוג האבן שתהיה מצד אחד עמידה ומצד שני איכותית ותואמת לרצונכם, הן מבחינת הכיתוב על המצבה והן מבחינות נוספות. כמובן שכדאי לבקש מקבלן המצבות לראות קטלוג מצבות של מצבות זוגיות אשר יציג לכם סוגי מצבות שונות מהם תוכלו לבחור את המצבה המדויקת ביותר.

 

 

Share:

so-special

הישארו מעודכנים