רשלנות רפואית בלידה- מה חשוב לדעת?

December 29 2022doritr

 

אין דבר מרגש יותר מלידה של תינוק חדש. כל אישה מחכה ומצפה ללידה שלה ובד בבד, חוששת מאוד. לידה היא הליך לא פשוט ולכל אישה יש את החשש שהלידה לא תעבור בצורה חלקה וללא תקלות. אף יולדת לא באמת יכולה להיות מוכנה לסיבוכים בלידה, במיוחד כאשר מדובר על סיבוכים שעלולים לשנות לנצח את החיים של התינוק. אם מתעוררות בעיות שונות במהלך הלידה, הרופאים והצוות הרפואי חייבים לעבוד בצורה מהירה, חכמה ויעילה בכדי לעזור הן ליולדת והן לעובר. הצוות הרפואי מקבל הכשרה נרחבת לגבי כיצד להתמודד עם המצבים הללו ויחד עם זאת, לא פעם הם מבצעים טעויות. לעיתים מדובר על טעויות חמורות ונדירות מאוד שיכולות לגרום נזק משמעותי ליולדת או לתינוק.

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית בלידה

ישנם כמה מקרים נפוצים של רשלנות רפואית בלידה והם: קבלת החלטה מאוחרת על מעבר לניתוח קיסרי. אם התינוק חווה מצוקה במהלך לידה רגילה, יש להעביר את האם לניתוח קיסרי דחוף לצורך הוצאת התינוק. אם התינוק חווה מצוקה עוברית רצינית כי לא התקבלה החלטה מהירה לגבי ניתוח קיסרי דחוף, יכול להיגרם לו נזק מוחי חמור שיכול להיות בעל השלכות חמורות. מקרים נפוצים נוספים של רשלנות רפואית הם: רשלנות בביצוע לידה מכשירנית שבגינם נוצר עיוות בגולגולת של התינוק כתוצאה מהפעלת לחץ משמעותי מדי, נזקים ליולדת במקרה שבו גביע הוואקום לא מחובר בצורה טובה ונכונה, דימום בין הקרקפת לגולגולת אשר לא מטופל בזמן ועלול להוביל לפרכוסים של העובר, אנמיה ובמקרים קשים גם למוות, כליאת כתפיים של העובר, דבר אשר יכול לגרום לו להיתקע מצד אחד ומצד שני כאשר גופה של היולדת עדיין חווה צירי לחץ ומנסה להוציא את העובר החוצה, הוא יכול לגרום למתיחה של חבל הטבור, הכרכרות שלו סביב הצוואר של העובר ולחנק.

מעבר לכך ישנם מקרים של ניטור לא נכון של האם והילוד לפני הלידה ובמהלכה לרבות דופק העובר, הערכה שגויה של משקל העובר ועוד.

מה תעשו אם יש עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית בלידה?

אם אישה או תינוק נפגעו בגין רשלנות רפואית בלידה, חשוב מאוד לבחור עו”ד רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה בתחום זה, אשר יבחן את המקרה בדקדוק, יבחן את המסמכים הרפואיים, את היקף הנזק אשר נגרם לעובר או לאם ואת כל הפרטים הנוגעים לתיק, יבין האם אכן יש עילה לתביעה ואם לא עבר זמן ההתיישנות של הגשת התביעה המדוברת ויסייע לכם להגיש את התביעה כנגד הרופא או בית החולים. הגשת התביעה חייבת להיות מוגשת בצורה נכונה ומדויקת שכן, תביעות רשלנות רפואית יכולות להיות מלוות בפיצויים כספיים משמעותיים ביותר ועורך הדין בוודאי מבין זאת ואמור לעשות את כל שניתן על מנת שתקבלו את מקסימום הפיצויים מהליך התביעה.

Share:

so-special

הישארו מעודכנים