כיצד לבחור מאלף לכלב שלי

July 20 2022doritr

אילוף כלבים לא פעם מהווה דבר חשוב מאוד. הוא מסייע לכל בעל כלבים ללמוד כיצד לגרום לכלב שלו להקשיב לו, להיות נוח לסובבים אותו ולהתנהג בצורה הרצויה. יחד עם זאת, לא פעם מלאכת האילוף היא קשה ומורכבת, בעיקר אם מדובר על כלבים בוגרים שכבר אימצו דרכי התנהגות ואופי. על כן, במקרה הזה כדאי מאוד לבחור מאלף כלבים מקצועי שיסייע לכם בתהליך האילוף. כמובן שחשוב מאוד לבחור את המאלף בצורה הטובה ביותר, בהתאם לכל הפרמטרים שיש לבחון טרם בוחרים בו.

כיצד תבחרו מאלף לכלב שלכם?

חשוב מאוד לדעת שבישראל שוק אילוף הכלבים הוא ללא פיקוח ועל כן, כל אדם שמעוניין יכול להגדיר את עצמו כיום כמאלף כלבים ולהציע את שירותיו, גם אם אין לו שום הכשרה או ניסיון בתחום זה. לכן, אם אתם מחפשים מאלף כלבים, חשוב מאוד שתבחרו אותו בצורה נכונה לאחר שתבדקו את כל מה שחשוב לבדוק וזאת בכדי לוודא שהמאלף יודע כיצד לבצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר. הנה כמה פרמטרים שעליכם לבחון טרם אתם בוחרים מאלף לכלב שלכם:

ראשית כל, חשוב מאוד שתבדקו מהן שיטות האילוף של המאלף, כאשר חשוב מאוד לדאוג שהוא איננו נוקט באלימות כחלק משיאות האילוף שלו.

שנית, חשוב מאוד לבדוק האם למאמן יש ניסיון. רצוי מאוד לשאול אותו כמה שנים הוא עוסק בתחום וכן, כדאי לבדוק מול הלקוחות שלו, האם הוא אכן מאמן מנוסה בתחום אשר יודע לפתור בעיות שונות בהליך אילוף בצורה קלה ומהירה.  

מעבר לכך, חשוב מאוד שתבררו היכן המאלף למד. בדקו איזה קורסים הוא עשה, באיזה השתלמויות הוא השתתף וכן, לא כדאי להסתפק באמירה שלו לגבי ההשכלה שלו, אלא רצוי לראות תיעוד המעיד על ההשכלה שלו. כמו כן, ניתן לבקש מהמאלף להגיע לשיעור אילוף שלו בכדי להתרשם מהיכולת המקצועית שלו.

חשוב מאוד שתבדקו כיצד המאלף מתנהג לכלב שלכם והאם הוא עונה על הציפיות שלכם, האם הוא קשוב למטרות שלשמן אתם מעוניינים לאלף את הכלב ועוד.

דבר חשוב נוסף הוא המלצות. כיום ניתן למצוא לא מעט המלצות ברשתות החברתיות ובאינטרנט בכלל ועל כן, טרם אתם בוחרים מאלף, כדאי מאוד שבדקו באינטרנט בפלטפורמות שונות לרבות ברשתות החברתיות האם יש ביקורות שליליות עליו או שמא המלצות חיוביות.

דבר חשוב נוסף הוא התקשורת בין המאלף לבינכם. אתם צריכים להרגיש שאתם סומכים על המאלף וכי יש בינכם תקשורת ברורה וטובה.

כמו כן, עליכם לברר האם האילוף יתבצע במסגרת פנסיון או שמא הוא יתבצע במפגשים משותפים שלכם יחד עם המאלף, במקום שאתם תקבעו כגון: ביתכם הפרטי או כל מקום אחר.

חשוב לבדוק באיזה עזרים המאלף משתמש בתהליך האילוף וכן, מה המחיר שהוא דורש והאם מדובר על מחיר הוגן ביחס לתמורה.

אם אתם מעוניינים במאלף מקצועי, כדאי מאוד שתכירו את חברת IPD, אשר מציעה אנשי מקצוע מתחום האילוף מהשורה הראשונה. אילוף כלבים בשיטת IPD מתבסס על הכרות עם פסיכולוגיית הכלב, אהבה רבה לכלבים, ניסיון רב של המאלפים ויכולת להשיג על מטרה בתהליך האילוף באמצעות השיטה הייחודית.

Share:

so-special

הישארו מעודכנים