מה לדרוש בחוזה עם קבלן איטום? בדקנו

July 22 2022doritr

ליקויי איטום הם דבר שחשוב מאוד לתקן. אם התגלו לכם ליקויי איטום בחורף, חשוב מאוד שתתקנו אותם בקיץ וזאת בכדי שבחורף הבא שיגיע, לא תתגלה שוב בעיית רטיבות אשר גם תגרום לכם עוגמת נפש וגם תפגע במבנה. בכדי לאטום מבנה בצורה הטובה ביותר ובכדי לתקן ליקויי איטום שונים, חשוב מאוד לבחור קבלן איטום מקצועי ומנוסה ולערוך עימו חוזה.

כיצד בוחרים קבלן איטום?

ראשית כל, הדבר החשוב ביותר שיש לעשות בכדי לבחור קבלן איטום מקצועי שיבצע את העבודה הטובה ביותר, היא לבדוק האם הוא אוטם מקצועי ומוסמך בביצוע העבודה. חשוב מאוד לזכור כי איטום שאיננו מתבצע בדרישות התקנים ואיננו מקצוע מספיק, יכול לגרום לנזק משמעותי מאוד בתשתיות של הבית שיעלה לכם לא מעט לתקן אותו. על כן, עליכם לבדוק אם קבלן האיטום אוחז בתעודת מורשה איטום בתוקף שכן, הדבר מעיד עליו שהוא לא מבצע מדי שנה השתלמויות ריענון. עולם הבנייה והשיפוצים עבר מהפכה בשנים האחרונות, החומרים הרבה יותר מתקדים ושיטות הבנייה כל הזמן עוברות שדרוגים. היעדר ידע מקצועי פוגע באיכות העבודה וחשוב מאוד לקחת את זה בחשבון. מעבר לכך, חשוב מאוד לוודא כי לקבלן האיטום יש היתר עבודה בגובה.

מה חשוב שהחוזה עם קבלן האיטום יכיל?

חשוב מאוד שהמפרט וכל פרטי האיטום יימסרו לקבלן האיטום עוד טרם שהוא שולח לכם הצעת מחיר. מעבר למפרט הטכני, כדאי מאוד להתייחס לעבודות הנלוות לעבודות איטום. זה רלוונטי בעיקר למצבים שבהם הגג כבר נאטם בעבר, אך יש צורך לחדש את האיטום. עליכם לציין באופן מפורש האם האיטום כולל ניקיון יסודי של הגג לפני האיטום, הרמה של קולטי השמש, דוודים וכל אלמנט אחר המותקן על הגג.

מכיוון שתקלות איטום מתגלות פעמים רבות אר מספר שנים אחרי שעבודות האיטום הסתיימו, בכדי להקטין את הסיכון לעבודה רשלנית, חשוב מאוד שתיצמדו לתקנים ומפרטים שכבר נקבעו ואושרו בענף המדובר. 

חשוב מאוד שהחוזה יכיל את כל הפעולות שעל הקבלן לבצע, בהתאם למה שסיכמתם עימו וכן, חשוב שיצוין המחיר כפי שנקבע, כולל מע”מ וזאת בכדי שלא תהיה אופציה כלשהי שקבלן האיטום יחליט לייקר את המחיר בסיום עבודתו.

את החוזה כדאי לערוך בנוכחות עורך דין. תיקון ליקויי איטום זה בהחלט דבר שיכול להיות יקר מאוד ובכדי שלא תהיה אפשרות כלשהי שהקבלן לא יעמוד בהתחייבויות שלו, יש לוודא כי לחוזה יש תוקף משפטי. על כן, בחרו מראש עורך דין שיעניק לכם ייצוג הולם וישמור על הזכויות שלכם מול הקבלן וחתמו מולו על חוזה שמחייב אותו ואתכם לעמוד בהתחייבויות השונות המוזכרות בו.

לסיכום, מראש חשוב מאוד לבחור רק קבלן איטום מקצועי, מנוסה ובכל הסמכה, ותק, ניסיון, המלצות ומוניטין בתחום זה, על מנת להבטיח כי עבודות האיטום יתבצעו בצורה יעילה ואיכותית, בהתאם למצב האיטום העומד על הפרק.

 

Share:

so-special

הישארו מעודכנים