החשיבות של נעליים אורטופדיות לחולי סוכרת וטיפים לקנייה חכמה

July 28 2022doritr

עבור מרבית האנשים, נעליים לא נוחות יכולות להוות מטרד בלבד שעלול להסב להם אי נוחות. אולם, עבור חולי סכרת, נעליים לא נוחות ולא מתאימות לרגל שלהם, עלולות להוביל לבעיות רפואיות משמעותיות מאוד ולהחמרה מהותית במצב הבריאותי שלהם. נעליים לחולי סוכרת הם הרבה מעבר לאביזר אופנתי ותו לא, אלא הן מהוות עזר רפואי חשוב שמטרתו היא למנוע התדרדרות במצב הרגליים שלהם ולמנוע התערבות כירורגית ועל כן, בחירת נעליים לחולי סוכרת חייבת להתבצע בצורה מדויקת, תוך כדי התאמה של בעל מקצוע מיומן ומתו תשומת לב למצב הרגליים של האדם, למידה המתאימה לו ולמבנה כף הרגל שלו.

נעליים לחולי סוכרת

נעליים לחולי סוכרת – מה חשוב לדעת?

רוב סוגי הנעליים מתאימים לשימוש מסוים. ספורטאים לדוגמא נועלים נעליים המותאמות באופן ספציפי לסוג הפעילות הספורטיבית שהם עוסקים בה. שפים וטבחים נועלים נעליים שמותאמות לעבודה במטבח. אם כך, מה בעצם הופך נעליים לנעליים אורתופדיות? ובכן, נעליים אורתופדיות הן נעליים שעוצבו באופן מיוחד בכדי לתמוך בכף הרגל, בקרסול וברגל עצמה מסיבות של מגבלה פיזית או צורך רפואי. לרוב הנעליים מעוצבות ומותאמות לטיפול בבעיה מסוימת כגון: נעליים המתאימות לחולי סוכרת.

חשוב לדעת כי חולי סוכרת סובלים מזרימת דם מוגבלת לכפות הרגליים ומירידה בתחושתיות בכף הרגל ועל כן הם יכולים לסבול מפצעים וזיהומים שאנשים בריאים יכולים להתגבר אליהם בקלות ואצלם לעומת זאת, הם יכולים לגרום להידרדרות רפואית עד כדי הצורך בקטיעת כף הרגל. ניתן להימנע מהמצב הזה על ידי ביקורים תכופים אצל מומחה כף רגל, טיפול מונע והדבר החשוב ביותר: רכישת נעליים המותאמות לרגליים סוכרתיות ומעוצבות בצורה מיוחדת כאשר המטרה היא להגן על כף הרגל מפני שחיקה או פציעה של העור ולמנוע היווצרות של פצעים שהגוף הסוכרתי יתקשה לרפא.

כיצד בוחרים נעליים אורתופדיות לחולי סוכרת?

נעל אורתופדית לחולי סוכרת צריכה לספק לאדם את הנוחות המקסימלית ואת ההגנה המקסימלית לכף הרגל שלו. לרוב החלק הפנימי של הנעל ירופד בחומר רך ועדין, ללא שימוש בתפרים וזאת בכדי למנוע שפשוף או חבלה בכף הרגל. החלק הקדמי של הנעל יהיה מרווח במיוחד וזאת בכדי לאפשר מרחב תנועה חופשי לבהונות. לרוב, חנות נעליים המציעה גם נעליים לסוכרתיים, מציעה גם שירות מדידה והתאמה אישית של כל נעל לרגל הסוכרתית על פי המבנה הספציפי של כף רגל האדם והצרכים שלו.

חשוב מאוד שהאדם שמודד את הנעל, ילך איתה בחנות ויוודא כי היא מונחת בצורה טובה על כף הרגל שלו וכי היא מאפשרת מרחב תנועה נוח, לא משפשפת את כף הרגל שלו ולא לוחצת לו. לאחר הקנייה חשוב להוריד את הנעל לאחר שעה או שעתיים של שימוש בה בכדי לוודא שלא נוצרו פצעים ברגל. מעבר לכך, חשוב מאוד לוודא שהנעל עשויה מחומר רך שימנע חיכוך וכן, לבחור בנעליים עם שרוכים שכן הן מעניקות יותר תמיכה. הסוליה של הנעל צריכה להיות עבה וזאת בכדי לספק ספיגת מהלומות טובה.

אם אתם מחפשים נעליים לחולי סוכרת, הדבר הראשון שעליכם לעשות זה לבחור בחנות נעליים מומלצת אשר ידוע כי בה ניתן למצוא מגוון סוגי נעליים איכותיות הרלוונטיות לצרכים של חולי סוכרת ולמצבם המיוחד.

Share:

so-special

הישארו מעודכנים