אילו רמות טמפרטורה מומלצות לחדרי קירור

October 22 2022doritr

חדרי קירור יכולים לשמש מגוון של תעשיות במשק לרבות מזון, פרמצבטיקה, אלקטרוניקה, מחשוב ועוד. הטמפרטורה של החדרים הללו נשלטת על ידי מערכת בקרה אשר מותאמת לסוג החומרים והמוצרים אשר קיימים בחדר. אין רמה של טמפרטורה אחת ויחידה אשר מתאימה לכל הסוגים ויש להתאים את הטמפרטורה בהתאם למה שמאוחסן בחדר. כמו כן, יש לדאוג כי הטמפרטורה בחדר נשמרת ללא שינויים בכל רגע נתון.

מהם רמות הטמפרטורה האפשריות לחדרי קירור?

חדרי קירור שומרים על טמפרטורה של מעל ל0 מעלות צלזיוס. הם מגיעים עד מינוס 18 מעלות צלזיוס וקיימים חדרי הקפאה אשר מגיעים גם להקפאה עמוקה של עד מינוס 30 ומינוס 40 מעלות ואף יותר מכך במידת הצורך, כאשר מדובר על טיפול בנוזלים מיוחדים.

חדרי קירור משמשים את תעשיית המזון והם רלוונטיים לצורך שמירה על מוצרי מזון ונבנים על גבי משאיות שמובילות מזון. הם משמשים בנוסף לכך גם לצרכים אחרים כגון: קירור חדרי שרתים אשר נוטים להתחמם, קירור פרחים, תעשיית ייצור התרופות וכן תעשיות מדעיות וטכנולוגיות נוספות. חשוב מאוד לדעת כי כל חדר קירור מותאם מבעוד מעוד לסוג המוצרים והחומרים שהוא עתיד לאחסן. עובי שכבת הבידוד והאיטום המותקנת בחדר תהיה בהתאם לטמפרטורה הנדרשת בחדר לצורך שמירה על המוצרים המאוחסנים בו.

טמפרטורה אחידה וקבועה

מעבר להתאמה של הטמפרטורה לסוג המוצרים בחדר הקירור, הוא צריך לשמור על טמפרטורה קבועה בכל רגע נתון. כמו כן, הטמפרטורה חייבת להיות אחידה וזאת לצורך השמירה הטובה ביותר לכל המוצרים המאוחסנים בחדר. אחד היתרונות המרכזיים של החדר כרוך ביכולת שלו לאחסן מוצרים רבים בבת אחת, אך בחדר קירור איכותי זה לא יבוא על חשבון אחידות הטמפרטורה ועל כן, יש לתכנן את החדר בצורה מדויקת ובקפידה ולדאוג כי הוא יבנה בפועל בהתאם לתכנון ולהשתמש במערכות וכן בחומרים הטובים ביותר לצורך הקמת החדר.

חשיבות בקרת טמפרטורה

הטמפרטורה בחדר קירור יכולה להשתנות בשל מגוון סיבות לרבות תקלה באחת המערכות, היווצרות לחות או קרח בחדר ועוד ועל כן, חשוב מאוד שבכל חדר קירור תהיה מערכת בקרה אשר כוללת חיישני טמפרטורה שמנטרים את הטמפרטורה בחדר ומאותתים לאחראים במידה והיא עולה או יורדת מעבר לרצוי. אם מתרחש מצב מעין זה יש לבדוק מדוע זה קורה ולהזמין שירות תיקון חדרי קירור על ידי אנשי מקצוע שמבינים בתחום היטב ויודעים כיצד לאתר כל סוג של בעיה שבגינה הטמפרטורה עולה או יורדת ולתקן את הבעיה כמה שיותר מהר וזאת בכדי שהמוצרים שמאוחסנים בחדר לא יתקלקלו.

בכדי לבנות חדרי קירור איכותיים שבהם תהיה הטמפרטורה הנדרשת בהתאם לסוג המוצרים הדורשים אחסון בחדר קירור, יש לבחור מראש בחברה מקצועית ואמינה העוסקת בתחום מיזוג אוויר, חדרי קירור ועוד. חברה מעין זאת תבטיח כי חדר הקירור שתתקינו ישמש למען מטרותיו בצורה הטובה ביותר לאורך זמן מבלי שיהיו בו נזקים כלשהם או בעיות שיכולות לפגוע בתכולתו.

Share:

so-special

הישארו מעודכנים